Promy cargo

Nigdy nie rezerwowałem promów cargo! Gdzie mam zacząć?

Rezerwacja przepraw promowych z Freightlink jest łatwością! Jesteśmy tutaj po to, żeby Ci pomóc. Po pierwsze musisz wiedzieć: Skąd chcesz wypłynąć? Dokąd płyniesz? Kiedy musisz dostarczyć ładunek?

Dodatkowo będziesz potrzebować całkowitą długość pojazdu, ponieważ przeważnie cena przeprawy promowej uzależniona jest od długości pojazdu. Ile osób będzie się przeprawiało? Warto wiedzieć, że na niektórych trasach operator nalicza dodatkowe opłaty za drugiego kierowcę.

Mając wszystkie powyższe informacje, możesz przystąpić do szukania odpowiedniej trasy.

 

Gdzie szukać informacji na temat przepraw promowych?

Jeżeli nie wiesz jaką trasę najlepiej wybrać, możesz skorzystać z naszej interaktywnej mapy, która pokaże Ci wszystkie dostępne trasy we Freightlink. Dodatkowo, możesz również skorzystać z naszych artykułów Jak dostanę się promem…, które pokażą Ci kilka najpopularniejszych opcji .

We Freightlink chcemy przekazać Ci jak najwięcej wiedzy i sprawić, by proces rezerwacji przepraw promowych stał się dla Ciebie jak najszybszy i jak najłatwiejszy. Jeżeli nie jesteś czegoś pewien, lub masz jakiekolwiek pytania zawsze możesz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepszą, dopasowaną do Twoich potrzeb trasę promową, w najlepszej cenie.

Świetnie, wiem już jaką trasę mam wybrać.

 

Jak mogę zarezerwować przeprawę promową?

Najprostszym sposobem jest wybranie opcji Szukaj i Rezerwuj na naszej stronie głównej www.freightlink.pl. Możesz wpisać albo kraj, albo port z którego chcesz wypłynąć i do którego chcesz dopłynąć. Następnie wpisz kilka podstawowych informacji takich jak długość pojazdu, ilość osób oraz datę przeprawy i kliknij Szukaj. Na kolejnej stronie, wyświetlą Ci się trasy i ceny, możesz dzięki temu porównać wszystkie dostępne opcje. Po wybraniu interesujących Cię tras, wpisaniu danych pojazdu i opłaceniu rezerwacji wyświetli Ci się strona z potwierdzeniem przyjęcia rezerwacji. Nie jest to jeszcze potwierdzenie rezerwacji, tylko informacja, że dostaliśmy Twoje zamówienie. W kolejnym etapie otrzymasz potwierdzenie rezerwacji drogą mailową oraz przez SMS. Niektóre trasy rezerwowane są automatycznie, więc potwierdzenie dostaniesz od razu. Nad innymi musimy trochę popracować. W razie jakichkolwiek pytań zawsze możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

 

Co potrzebuję, by wjechać na prom?

Dwie najważniejsze rzeczy:

  • Paszport lub dowód osobisty.
  • Numer referencyjny rezerwacji – czyli potwierdzenie rezerwacji, które otrzymałeś od nas mailem i smsem.
  • Jeżeli przewozisz ładunki niebezpieczne lub zwierzęta musisz pamiętać o odpowiednich dokumentach.
  • Dodatkowo musisz mieć również ze sobą dokument CMR określający dokładnie co znajduje się w Twoim pojeździe.

 

Jak wygląda procedura w porcie?

Po wjeździe do portu musisz się odprawić. Należy przyjechać do portu co najmniej godzinę przed planowaną przeprawą. Na niektórych trasach musisz odprawić się nawet wcześniej. Szczegółowe instrukcje udzielane są również przez Biuro Obsługi Klienta lub otrzymasz je podczas rezerwacji.

Następnie ustawiasz się w kolejce, wraz z innymi pojazdami cargo i czekasz na informację od obsługi portu. Załoga statku pokieruje Cię do stref kierowcy lub do kabin – w zależności od trasy, którą wybrałeś.

Po przypłynięciu do portu, zostaniesz skierowany z powrotem do swojego pojazdu i będziesz mógł kontynuować podróż.

 

Źródło: www.freightlink.pl