KAS PRZEJMIE VIATOLL I… WIEDZĘ O LOGISTYCE FIRM

KAS PRZEJMIE VIATOLL I… WIEDZĘ O LOGISTYCE FIRM

29 kwietnia sejmowa Komisja Infrastruktury przeprowadziła pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw. Jedną z zasadniczych zmian jest przejęcie poboru opłat od użytkowników dróg przez Krajową Administrację Skarbową. KAS zastąpić ma w tym obszarze Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Przewidziano, że nastąpi to 1 lipca 2020 roku. 

Zakłada się, że do poboru opłat będą wykorzystywane powszechnie dostępne i już używane urządzenia umożliwiające geolokalizację, jak np. telefony komórkowe, tablety, czy urządzenia wykorzystywane na potrzeby systemu SENT. Opłaty maja być naliczane na podstawie bezpłatnej aplikacji mobilnej.

Projekt został zgłoszony jako poselski, formalnie nie wymaga więc konsultacji, choć podczas prac w komisji nie ukrywano, że jego twórcą jest strona rządowa.

W czasie dyskusji pojawiły się jednak zastrzeżenia, że nowa ustawa umożliwi śledzenie logistyki przedsiębiorców, tym samym naruszanie ich tajemnic w zakresie rozwiązań, które decydują o powodzeniu ich interesów.

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?    POLUB NASZ FANPAGE!

Sprawdź także