RUSZYŁO PRZYGOTOWANIE ROZBUDOWY WĘZŁA A4 KRAKÓW POŁUDNIE

RUSZYŁO PRZYGOTOWANIE ROZBUDOWY WĘZŁA A4 KRAKÓW POŁUDNIE

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał 5 października 2020 r. program inwestycyjny rozbudowy węzła Kraków Południe. Umożliwi to rozpoczęcie przygotowań dokumentacji i później realizacji inwestycji. Węzeł ten rozprowadza ruch pomiędzy Południową Autostradową Obwodnicą Krakowa w ciągu A4 i zakopianką, czyli drogą krajową nr 7 oraz Krakowem. Wysokie natężenie ruchu w godzinach szczytów przekłada się na blokowanie lub mocne spowolnienie pasów A4 w kierunku miasta i krajowej siódemki. Ta ostatnia rozprowadza ruch na południe od Krakowa oraz do Bialska-Białej. Potoki ruchu łączą się i blokują także miejskie arterie.

Rozbudowa węzła A4 Kraków Południe poprawi płynność ruchu zarówno na węźle, jak i na zakopiance. Zwiększy wyraźnie przepustowość na łącznicach autostrady z kierunku Katowic i Rzeszowa w stronę Podhala. Inwestycja uzupełni węzeł o brakujące łącznice na trasie między Rzeszowem a Krakowem.

Prace przygotowawcze rozbudowy węzła A4 Kraków Południe zaplanowane są na lata 2020-2024, a realizacja robót na lata 2025-2026.

Źródło: gov.pl

Sprawdź także