AKTYWNY TRUCKER – GRZEGORZ „JELON” (3)

AKTYWNY TRUCKER – GRZEGORZ „JELON” (3)

Dla mnie sport, a zwłaszcza jazda na rowerze to jest relaks i wypoczynek. Czasami wręcz nie mogę się doczekać, by wyjść z kabiny i z rozgrzanego parkingu pojechać np. do lasu, gdzie jest cień i zdecydowanie chłodniej. Można się w końcu „dotlenić” i wypoczywa wówczas nie tylko organizm, ale i dusza. Wiadomo, że staram się również w miarę zdrowo odżywiać, choć nie mam jakiejś tam swojej diety. Ale np. nie jem fast foodów i nie piję żadnych napojów gazowanych oprócz wody. W trasie nie piję też żadnego alkoholu. A co do jedzenia, to najbardziej lubię tzw. domowe, więc zazwyczaj, albo już coś gotowego zabieram ze sobą w trasę, ale w drodze sam coś sobie przygotowuję. Preferuję warzywa i owoce i to na ich bazie staram się wymyślać posiłki. Mięso jadam bardzo sporadycznie i to zazwyczaj w niedzielę w domu i jest to jakiś mały filecik. Stawiam natomiast na kaszę, ryż i makaron. Czyli np. klasyczny jadłospis. Dzień zaczynam od śniadania, czyli zazwyczaj są to 3-4 kromki chleba z serem żółtym, pomidorem i ogórkiem. Drugie śniadanie to płatki owsiane, banan i jogurt. Dziś na obiad miałem zupę jarzynową, i makaron z serem, ale często jadam go z tuńczykiem. Kolacja to z reguły dwie kanapki, a czasami jest to tylko banan i jabłko. Mi tyle w ciągu dnia wystarcza i mam siłę i na pracę, i na aktywność, ale wiem, że głównie koledzy z Grupy Be Active Trucker jedzą zdecydowanie bardziej obfite posiłki. Ale to jest sprawa indywidualna i każdy zarówno dietę, jak i ćwiczenia powinien dopasować do siebie. I należy pamiętać, że w tym co robimy bardzo ważna jest regularność, dlatego staram się ćwiczyć codziennie, ale tu nie ma żadnej reguły, bo czasami jest to dosłownie kilka minut, a czasami dobrze przeszło godzina.

AKTYWNY TRUCKER – GRZEGORZ „JELON” (2)

Na początku sięgnąłem po ten stary rower, mocno zużyty, który ledwo jeździł, ale już pierwsze kilometry na nim przejechane jeszcze bardziej mnie zmotywowały do tego co chcę robić. Miałem w swym życiu okresy, do których nie chciałbym wracać, bo wówczas wiele spraw kręciło się wokół alkoholu, ale postanowiłem sobie, że czas na prawdziwe zmiany. Postawiłem na aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już po paru tygodniach zobaczyłem, że zdecydowanie lepiej wyglądam, a co ważniejsze dużo lepiej się czuję. Zdałem sobie sprawę, że tak na dobrą sprawę straciłem 20 lat życia i postanowiłem w pewien sposób to nadrobić. I obecnie wręcz sobie nie wyobrażam dnia bez jazdy na rowerze,  a jeżeli pogoda całkowicie nie sprzyja, to bez zrobienia paru pompek czy przysiadów, albo poskakania na skakance.

Nie ukrywam, że na początku czułem się trochę nieswojo, kiedy zaczynałem ćwiczyć na parkingu koło samochodu, a inni kierowcy patrzyli i komentowali, to co robię. Ale gdy zobaczyłem, że u nas na grupie Be Active Trucker jest wielu takich jak ja, to doszedłem do wniosku, że nie pora i miejsce na wstyd, ale trzeba robić swoje.

AKTYWNY TRUCKER – GRZEGORZ „JELON” (1)

Kierowcą zastałem w 2014 r. i nie ukrywam, że było to spełnienie marzeń z lat dziecięcych, by usiąść za kierownicą ciężarówki. Tym bardziej, że mój tata był kierowcą zawodowym więc od najmłodszych lat obracałem się gdzieś tam między ciężarówkami. Choć na początku nie mogłem się zdobyć na zrobienie uprawnień, bo zawsze trochę tych pieniędzy brakowało i szły one na co innego. Ale w końcu się udało i zacząłem jeździć w transporcie międzynarodowym samochodem dostawczym z tzw. kurnikiem. W roku 2016 zarobiłem prawo jazdy na ciężarówki i wówczas przesiadłem się na „duże”. Wiadomo, że praca zupełnie inna, głównie pod tym względem, że w ciężarówkach jak by nie patrzyć, rządzi tachograf i nie można sobie czasem dowolnie dysponować. Choć ja obecnie mam robotę „poukładaną”, bo jeżdżę tylko po kraju i zazwyczaj od godz. 16-17.00 mam czas dla siebie. Więc mam popołudnia wolne, czego nie mogłem powiedzieć, gdy jeździłem dostawczakiem. Do domu zjeżdżam średnio co 3-4 dni. Więc żeby jakoś zapełnić sobie ten czas do godz. 22.00 trzeba coś robić i ja akurat wybrałem aktywność i ćwiczenia, tym bardziej, że już za dzieciaka kochałem jazdę rowerem, potem był epizod z judo. Potem jednak poszedłem do pracy i tego ruchu miałem coraz mniej. Ale kiedy zacząłem już jeździć tak się zdarzyło, że postanowiłem, iż paru osobom, które wcześniej skreśliły mnie całkowicie, udowodnię że mylili się co do mnie i po ok. 20 latach znowu wsiadłem na rower.

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?   POLUB NASZ FANPAGE!

Sprawdź także