JECHAŁ SAMOCHODEM, KTÓRY NIGDY NIE BYŁ ZAREJSTROWANY…

JECHAŁ SAMOCHODEM, KTÓRY NIGDY NIE BYŁ ZAREJSTROWANY…

Inspektorzy zajmujący się kontrolą opłaty elektronicznej za przejazd płatnymi drogami zatrzymali pojazd przewożący gruz w workach 2 grudnia w miejscowości Modlniczka koło Krakowa.

Kontrola wykazała, że numer VIN umieszczony na pojeździe nie odpowiada danym w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wezwani na miejsce policjanci ujawnili, że samochód nie był nigdy zarejestrowany, a umieszczone na nim tablice rejestracyjne pochodzą z innego auta. Stan techniczny pojazdu również pozostawiał wiele do życzenia. Inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, usterki oświetlenia, awarię drogomierza i uszkodzenie pedału gazu. Ponadto samochód nie był wyposażony w gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy a zamontowany na nim hydrauliczny dźwig samochodowy nie miał wymaganego badania technicznego.

Pojazd odholowano z miejsca kontroli drogowej na parking. Kierowcę ukarano mandatem. Z powodu braku obowiązkowego ubezpieczenia inspektorzy ITD sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Źródło: GITD

Sprawdź także