KOLEJNE 4 ŚMIGŁOWCE WIELOZADANIOWE BELL-470GXI BĘDĄ M.IN. NADZOROWAĆ RUCH NA DROGACH

KOLEJNE 4 ŚMIGŁOWCE WIELOZADANIOWE BELL-470GXI BĘDĄ M.IN. NADZOROWAĆ RUCH NA DROGACH

Jak wiadomo policja, to jedna ze służb, która na bieżąco jest doposażana w sprzęt, który ma im ułatwić codzienna pracę. W przypadku ruchu drogowego są to coraz nowsze radiowozy zarówno te oznakowane, jak i nie, motocykle i drony, nie wspominając oczywiście o popularnych „suszarkach”.

Obecnie w działaniach nad bezpieczeństwem ruchu drogowego czuwać będą również  lekkie śmigłowce wielozadaniowe typu Bell-407GXi, zakupione w ramach unijnego projektu. Do tej pory na wyposażeniu policji były m.in śmigłowce S-70i Black Hawk, Bell 407, Mi-8, W-3 „Sokół”, Bell 412 i Bell-206.

4 nowe śmigłowce wykorzystywane będą m.in. do:

  • monitorowania i nadzorowania ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych kraju oraz granicach dużych aglomeracji miejskich;
  • ujawniania i koordynowania działań związanych z nielegalnymi wyścigami i przejawami „piractwa drogowego”;
  • sporządzania dokumentacji wizyjnej z miejsc katastrof, wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń;
  • prowadzenia i koordynacji działań pościgowych za sprawcami wypadków drogowych oraz innych przestępstw o charakterze kryminalnym.

Dotychczas dwa Belle-407GXi stacjonowały w Warszawie, a jeden w Poznaniu. Teraz tego typu śmigłowce eksploatowane będą również w Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie.

 

Źródło: Policja

 

Sprawdź także