PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI CHCIAŁ „PRZECHYTRZYĆ” POLICJĘ, TYLE ŻE MU SIĘ NIE UDAŁO

PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI CHCIAŁ „PRZECHYTRZYĆ” POLICJĘ, TYLE ŻE MU SIĘ NIE UDAŁO

Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA – operatorem komunikatora Yanosik, od 30 grudnia 2023 r. do 15 stycznia 2024 r. prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną „Myśl Trzeźwo”. Wydawać by się więc mogło, że skoro kierowcy na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz w aplikacji Yanosik, są informowani, że prowadzone są tego typu działania, przynajmniej dwa razy zastanowią się, czy aby prowadzić będąc na „podwójnym gazie”. Tym bardziej, kierowcy zawodowi.

Z tym, że bynajmniej  nie wszyscy tak postąpili. Kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy na przełomie roku, czyli od 29 grudnia do 1 stycznia, ujawniły 924 nietrzeźwych kierujących pojazdami, czyli o 56 więcej niż rok temu. Ale że akcja trwa nadal, więc i cały czas na drogach prowadzone są wzmożone kontrole trzeźwości.

Od wczesnych godzin porannych na wyjeździe ze Szczecinka trwała akcja „Trzeźwy poranek”, która de facto skończyła się stosunkowo szybko, bo raptem skontrolowano 69 kierujących, gdyż została ona przerwana przez kierowcę samochodu ciężarowego.  Funkcjonariusze zwrócili bowiem uwagę, że kilkaset metrów przed miejscem kontroli zatrzymała się ciężarówka, której kierowca włączył światła awaryjne i zaczął cofać. Nietrudno się domyślić, że policjanci postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną. Okazało się, że jest nią promil alkoholu, który miał w organizmie kierowca.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Źródło: Policja