SKOŃCZYŁY CI SIĘ UPRAWNIENIA? – SZUKAJ DZIAŁAJĄCEGO JUŻ OŚRODKA, BO KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

SKOŃCZYŁY CI SIĘ UPRAWNIENIA? – SZUKAJ DZIAŁAJĄCEGO JUŻ OŚRODKA, BO KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

6 maja Ministerstwo Infrastruktury oficjalnie zabrało głos w sprawie funkcjonowania podmiotów szkolących oraz ośrodków egzaminowania. Jak podkreśla, Ryszard Weber, pełniący funkcję sekretarza stanu w tym ministerstwie obecnie ich funkcjonowanie nie jest zabronione żadnymi zakazami i ograniczeniami. Wobec tego ośrodki szkolenia rozpoczęły lub zapowiadają podjęcie szkoleń.

Jak pamiętamy ośrodki stanęły z powodu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Przez kilka tygodni egzaminy i szkolenia w całej Polsce się nie odbywały. Niektóre WORD-y organizowały jedynie wirtualne szkolenia dla kierowców chcących się pozbyć nadmiernej liczby punktów karnych.

Obecnie ostateczne decyzje co do rozpoczęcia działalności danego podmiotu podejmują w nich indywidualnie osoby zarządzające, biorąc przede wszystkim pod uwagę zdrowie i komfort pracowników oraz kandydatów na kierowców.

Wprawdzie zawodowi kierowcy dostali swoją dyspensę, na przedłużenie swoich uprawnień do 60 dni, od dnia zakończenia epidemii, to niemniej większość z nich chcąc uniknąć problemów w czasie kontroli za granicą, pragnie odbyć stosowne szkolenia jak najwcześniej. A ponieważ nie ma rejonizacji, to teoretycznie każdy może zrobić sobie wycieczkę związaną z odnowieniem uprawnień do dowolnego ośrodka w Polsce i mieć ten problem wreszcie za sobą. Stąd nieustannie trwa wyszukiwanie działających już placówek w Internecie, bo wiadomo, że w przypadku zapisów na kurs, obowiązuje stara zasada – kto pierwszy ten lepszy!

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?    POLUB NASZ FANPAGE!

Sprawdź także