WIELKA BRYTANIA ZAWIESZA POBÓR OPŁAT DROGOWYCH

WIELKA BRYTANIA ZAWIESZA POBÓR OPŁAT DROGOWYCH

Wielka Brytania zawiesza pobór opłat drogowych/podatku za przejazd wszystkimi drogami publicznymi (UK HGV Road User Levy) na okres 12 miesięcy – od 1 sierpnia 2020 r.

Oznacza to, że w okresie zawieszenia nie trzeba dokonywać opłaty drogowej przy wjeździe do Wielkiej Brytanii. Zwolnienie to dotyczy posiadaczy samochodów ciężarowych (HGV), zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii, oraz kierowców i właścicieli/operatorów samochodów ciężarowych spoza Wielkiej Brytanii, korzystających z brytyjskiej sieci drogowej.

Działanie to zmniejszy zobowiązania finansowe przewoźników brytyjskich i zagranicznych działających w Wielkiej Brytanii i przyczyni się do ożywienia gospodarczego, zahamowanego przez Covid-19.

Opłata została wprowadzona w 2014 r. i przeprojektowana w 2019 r. Jej celem była poprawa powietrza i troska o środowisko.

Zagraniczni operatorzy, którzy wykupili już opłatę roczną, będą mogli ubiegać się o zwrot za okres od 1 sierpnia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. za pośrednictwem swojego konta użytkownika: https://www.hgvlevy.service.gov.uk/

Źródło: gov.uk