NIELEGALNI MIGRANCI POMYLILI NACZEPY

NIELEGALNI MIGRANCI POMYLILI NACZEPY

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu nielegalnych migrantów. Dwóch mężczyzn oraz trzech nastoletnich chłopców ukryło się w transporcie owoców z Macedonii. Zatrzymani to obywatele Afganistanu. Celem ich podróży miała być Francja lub Anglia. Służby zaalarmował kierowca ciężarówki zdziwiony dobiegającymi z naczepy odgłosami.

18 stycznia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej otrzymał zgłoszenie od rosyjskiego kierowcy ciężarówki, że z naczepy jego ciężarówki, stojącej na parkingu we Woskrzenicach Dużych w powiecie bialskim, słychać podejrzane odgłosy. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej, funkcjonariusze Policji oraz Służby Celno-Skarbowej. Okazało się, że w naczepie typu chłodnia ukryło się pięć osób. Bez opuszczania naczepy dotarli do Polski z Macedonii tzw. szlakiem bałkańskim. Transport owoców miał trafić do Rosji. W trakcie czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, że cudzoziemcy – dwóch mężczyzn oraz trzech nastoletnich chłopców – są obywatelami Afganistanu. Mężczyźni zostali oni przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu. Migranci byli bardzo zaskoczeni faktem, że krajem docelowym „ich” ciężarówki była Rosja. Okazało się, że będąc jeszcze w Macedonii, ukryli się w niewłaściwej naczepie, bowiem celem ich nielegalnej wyprawy miała być Francja lub Anglia.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymani odpowiedzą za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej badają okoliczności tej nielegalnej migracji. Decyzją sadu obywatele Afganistanu zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców.

Źródło: Straż Graniczna

Sprawdź także