PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI CUDEM PRZEŻYŁ W ZMIAŻDŻONEJ KABINIE

PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI CUDEM PRZEŻYŁ W ZMIAŻDŻONEJ KABINIE

Pijany polski kierowca ciężarówki został aresztowany po tym jak wjechał w inne samochody, ciężarówkę i ścianę domu stwarzając ogromne ryzyko dla innych ludzi w West Bridgford.

Kristian M., lat 43, rozpoczął swoją trasę w Chester skąd pojechał do Manchesteru, Leeds i Doncaster zanim skończył w mieście. W zniszczonej kabinie znaleziono puszkę piwa, a podczas wypadku najprawdopodobniej nie miał założonych butów. Doznał kontuzji stopy i był jedyną ranną osobą podczas zderzania. Prawa strona jego kabiny została zmiażdżona, i miał wielkie szczęście, że był to pojazd z kierownicą po lewej stronie.

Kierowca przyznał się do winy prowadzenia pojazdu silnikowego pod wpływem alkoholu i niebezpiecznej jazdy. Otrzymał karę więzienia na 14 miesięcy. Wyjdzie na wolność po odbyciu połowy kary i od wtedy rozpocznie się trzyletni zakaz jazdy.

Sędzia Steven Coupland powiedział do kierowcy: „Wszyscy kierowcy mają obowiązek bezpiecznej jazdy, a tym bardziej kierowcy ciężarówek. Prowadzenie samochodu ciężarowego w sposób jaki ty to zrobiłeś, stworzyło ogromne ryzyko dla innych ludzi. Byłeś tak pijany, że jechałeś nieregularnie i doprowadziłeś do tego, że wiele pojazdów musiało Cię wymijać”.

Źródło: KierowcyHGV.UK

Sprawdź także