Jak poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa, dzięki wspólnym działaniom dolnośląskiej i lubuskiej KAS, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Prokuratury Krajowej udało się rozbić grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem narkotyków. Zabezpieczono 150 kg haszyszu i blisko 27 kg heroiny o łącznej wartości ponad 14 mln zł.
Narkotyki były przemycane w samochodach ciężarowych, należących do 2 firm transportowych.
Już w lutym 2021 r., policjanci przejęli blisko 150 kg haszyszu o wartości 8 mln zł. Dwa miesiące później w Słubicach zatrzymano do kontroli samochód ciężarowy. W transporcie palet do Polski, pies wykrył pakunki z narkotykami. Znajdowały się w kabinie ciągnika, w szufladzie i na górnym łóżku. Zabezpieczono blisko 27 kg heroiny.
Z ustaleń śledczych wynika, że Polska była nie tylko krajem docelowym, ale także tranzytowym.
8 podejrzanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.
Źródło: KAS










