KOLEJNY ATAK ZIMY W POLSCE – WYPADEK OSOBÓWKI, KTÓRA WJECHAŁA W PŁUGOPIASKARKĘ

KOLEJNY ATAK ZIMY W POLSCE – WYPADEK OSOBÓWKI, KTÓRA WJECHAŁA W PŁUGOPIASKARKĘ

Pogoda w pierwszych dniach stycznia podzieliła Polskę. We wschodniej części kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed intensywnymi opadami śniegu. Z kolei na południowym zachodzie mamy odwilż.

Do północno-wschodnich regionów wróciła zima, z opadami śniegu, zawiejami, zamieciami, i chwycił tam mróz. Nic dziwnego, że warunki na tamtejszych drogach są bardzo trudne i nie wszyscy kierowcy potrafią się do nich dostosować.

M.in. do bardzo poważnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej DW 655 na trasie Suwałki – Raczki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobówki na łuku drogi stracił kontrole nad pojazdem w efekcie czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka pługopiaskarką. Mimo że samochód po wypadku wyglądał koszmarnie, jego kierowca przeżył, niemniej w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność na drodze, bo panujące na nich warunki z dnia na dzień mają się pogarszać, a zima wkrótce opanuje cały nasz kraj.

 

Źródło: Policja

Sprawdź także