DZIŚ MOŻLIWE ROLNICZE BLOKADY NAWET W 100 MIEJSCACH

DZIŚ MOŻLIWE ROLNICZE BLOKADY NAWET W 100 MIEJSCACH

Przez kilka godzin rolnicy będą blokować główne drogi w kraju. W ten sposób chcę zwrócić uwagę na zagrożenie dla polskiego rolnictwa jakie niesie ze sobą przepisy tzw. Piątki dla zwierząt.

Michał Kołodziejczak, prezes Agro Unii zapowiada, że blokady będą we wszystkich województwach i mogą pojawić się nawet w około 100 miejscach, choć nie chce podać wszystkich lokalizacji.

Protesty rolników i blokad w postaci kolumn wolno poruszających się ciągników można spodziewać się m.in. w woj. łódzkim, gdzie rolnicy organizują blokadę na trasie między Skierniewicami a Łowiczem.

W woj. mazowieckim rolnicy spotykają się ok. godz. 9.00 w Kołbieli i następnie ruszą traktorami w stronę Mińska Mazowieckiego. Kolejna blokada możliwa jest w okolicy Glinojecka.

Na Podlasiu rolnicy mają kierować się drogami wojewódzkim i krajowymi w stronę Białegostoku od godz. 9.00 i mają się spotkać pod siedzibą PiS przy ul. Stołecznej.

Z kolei w woj. pomorskim w okolicach Sztumu rolnicy zbierają się w miejscowości Czernin przy skrzyżowaniu drogi 22 i 91 i następnie będą kierować się w stronę centrum Sztumu.

Ciągniki rolnicze mają utrudniać ruch m.in. na obwodnicy Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie).

W Wielkopolsce rolniczych blokad można spodziewać się m.in.:

  • na drodze krajowej nr 11 (DK 11) między Nowym Miastem nad Wartą a Środą Wlkp.
  • na DK 11 w Budzyniu
  • na DK 25 relacji Kalisz  – Ostrów Wlkp.;
  • na starej DK 5 na odcinku Głuchowo – Śmigiel oraz w okolicach węzłów trasy S5
  • na drodze wojewódzkiej 308 relacji Kościan – Gosty
  • na DW 432 relacji Śrem – Leszno

Branża futrzarska włącza się mocno w rolnicze protesty. Organizuje i współorganizuje, aż 15 blokad: Gostyń Wlkp, Krotoszyn, Koźmin, Sierpc, Siemiatyczne, Minikowo, Żukowo, Chwaszczyn, Giżycko, Sławno, Strzegowo, przejście graniczne Przewóz oraz Słubice, Ośno Lubuskie, Żagań.

 

Źródło: Tygodnik Rolniczy

Sprawdź także