KIEROWCA PRZEWOŻĄCY NIELEGALNE ODPADY Z ZARZUTAMI – GROZI MU NAWET 10 LAT WIĘZIENIA

KIEROWCA PRZEWOŻĄCY NIELEGALNE ODPADY Z ZARZUTAMI – GROZI MU NAWET 10 LAT WIĘZIENIA

Dużym problemem dla budżetu państwa oraz samorządów jest ponoszenie kosztów utylizacji odpadów, dlatego cały czas prowadzone są intensywne kontrole transportów, które mogą je do naszego kraju przywozić. Maja one miejsce nie tylko na drogach lokalnych i głównych szlakach komunikacyjnych, ale również na obszarach przygranicznych. To w kontekście ewentualnych prób importu odpadów na teren Polski.

Ostatnio suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Suwałk zatrzymali dwie osoby zamieszane w nielegalny proceder przewożenia odpadów z terenu Litwy na terytorium Polski.

Kierowca wpadł w Budzisku, a kontrola ładunku wykazała, że przewozi on 12 ton pociętych elementów z tworzyw sztucznych. Zawiadomieni o zatrzymaniu inspektorzy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z delegatury w Suwałkach zakwalifikowali przewożony towar jako odpad, na którego wwóz do Polski wymagane jest między innymi zezwolenie i zgłoszenie w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Kierujący jednak tych dokumentów nie posiadał wobec czego został zatrzymany.

Policjanci ustalili również właściciela nielegalnego towaru. Okazał się nim 48-latek mieszkający w Warszawie, który również trafił do aresztu.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja

 

Sprawdź także