„KORYTARZ ŻYCIA” – NA A4 CWANIACTWO WYGRAŁO Z EMPATIĄ

„KORYTARZ ŻYCIA” – NA A4 CWANIACTWO WYGRAŁO Z EMPATIĄ

W grudniu ub.r. weszły m.in. przepisy dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia. Nowe regulacje prawne zostały przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury, aby przede wszystkim ułatwić i skrócić czas dojazdu służbom ratującym ofiary wypadków komunikacyjnych, a także poprawić płynność ruchu pojazdów w miejscach, gdzie tworzą się zatory.

Tymczasem w środę na A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Kostomłoty zderzyły się trzy pojazdy. Jedna osoba została ranna. Na trasie w kierunku Legnicy powstał potężny, sześciokilometrowy zator. Policja wyznaczyła objazdy, ale wielu kierowców było zmuszonych do czekania kilka godzin w korku. Niestety nietrudno domyślić się co zrobili… Gdy „korytarz życia” został tworzony, oni postanowili również z niego skorzystać i ruszyli „pod prąd” chcąc dostać się do najbliższego zjazdu z autostrady.

Obecnie policja na podstawie nagrań uzyskanych od innych kierowców, analizuje całe zdarzenie i zapewnia, że w tym przypadku sprawa nie skończy się jedyne mandatami po 500 zł i 6 punktami karnymi, ale po zidentyfikowaniu kierowców, którzy ostentacyjnie łamali przepisy, sprawy trafią do sądów.

Sankcje sankcjami, ale niestety widać wyraźnie, że coraz mniej jest na drogach kierowców zdrowo myślących…

Sprawdź także