Jak wiadomo, w niedzielę 31 października i w poniedziałek 1 listopada obowiązywał zakaz poruszania się pojazdów i zespołów pojazdów, z wyjątkiem autobusów i pojazdów wyłączonych z tego zakazu, o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t w określonych godzinach.
A że, nie wszyscy się do tych zakazów stosują, funkcjonariusze ITD pojawili się w tych dniach na drogach. Z samej wielkopolskiego wydziału inspekcji było 9 patroli.
Działania prowadzone były na A2 w wyznaczonych godzinach obowiązywania ograniczeń w ruchu. Inspektorzy skontrolowali w sumie 32 pojazdy, których kierowcy naruszyli przepisy związane z obowiązującym zakazem. Wszczętych zostało 9 postępowań administracyjnych, a kierowcy otrzymali 12 mandatów.
Przy okazji kontroli sprawdzany był również m.in. czas prowadzenia pojazdu, co boleśnie odczuł litewski kierowca, który w sposób rażący skracał dzienne odpoczynki. W tym przypadku wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 6750 zł., a na osobę zarządzającą 500 zł. Natomiast kierujący został ukarany mandatem karnym na łączną kwotę 1900 zł.
Źródło: WITD Poznań










