Główny Inspektorat Ochrony Środowiska rozpoczął 8 września serię kontroli pojazdów przewożących odpady. Jak widać jednak, nie wszyscy się tym specjalnie przejęli…
W okolicach dawnego przejścia granicznego w Gubinku, funkcjonariusze KAS skontrolowali samochód ciężarowy, jadący od strony Niemiec. Bez wymaganych dokumentów i bez koniecznego oznakowania przewożone były tzw. odpady spoza listy.
Postępowanie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim – przewidziane kary do 12 tys. zł. W odrębnym postępowaniu Główny Inspektor Ochrony Środowiska może wymierzyć karę nawet do 300 tys. zł.
Źródło: KAS










