KIEROWCA ARESZTOWANY ZA PONOWNĄ PRÓBĘ PRZEWOZU IMIGRANTÓW

KIEROWCA ARESZTOWANY ZA PONOWNĄ PRÓBĘ PRZEWOZU IMIGRANTÓW

2 grudnia w porcie w Dover, funkcjonariusze National Crime Agency przeszukali ciężarówkę która czekała na wjazd na prom do Francji. W czasie prowadzonych działań odkryli dziewięć osób ukrytych z tyłu, w tym 39-letniego mężczyznę z Bangladeszu, który był ścigany przez policję Nottinghamshire w sprawie przestępstw seksualnych wobec dzieci. Osiem pozostałych osób to Hindusi, Algierczycy i Bangladeszowie. Wszyscy zostali przekazani brytyjskim służbom granicznym.

To nie pierwszy raz, kiedy rumuński kierowca przewoził nielegalnych imigrantów. 16 października został on zatrzymany przez policję w Edmonton w północnym Londynie, która odkryła sześciu imigrantów z tyłu jego ciężarówki.

Według NCA mężczyzna korzystał z tej samej ciężarówki, gdy został aresztowany po raz drugi. Kierowca został postawiony przed sądem Magisrates w Margate 3 grudnia, gdzie postawiono mu zarzuty „usiłowania ułatwienia naruszenia prawa imigracyjnego”. Mężczyzna pozostanie w areszcie do rozprawy w sądzie koronnym w Canterbury 4 stycznia.

Natomiast Chris Hill z NCA powiedział: „Mam nadzieję, że te aresztowanie będzie stanowić jasny sygnał dla kierowców zaangażowanych w tę działalność oraz tych, którzy rozważają ucieczkę z Wielkiej Brytanii w ten sposób z jakiegokolwiek powodu”.

Źródło: Kierowcy HGV UK

Sprawdź także