„POMYSŁOWY” KIEROWCA ZAWSZE JEŹDZIŁ NA SWOJEJ KARCIE

„POMYSŁOWY” KIEROWCA ZAWSZE JEŹDZIŁ NA SWOJEJ KARCIE

Najczęściej gdy inspektorzy stwierdzają, że kierowca posługuje się drugą kartą, na jaw wychodzi, że jest to karta szefa, kolegi lub kogoś z rodziny. Tym razem jednak było inaczej, bo zatrzymany w Żdżarach na A2 zestaw należący do rosyjskiego przewoźnika był prowadzony przez Białorusina. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kierowca ten dysponował zarówno rosyjską, jak i białoruską kartą kierowcy, które wymieniał w tachografie według potrzeb.

Niemniej po zsumowaniu zapisów czasu pracy z dwóch kart, inspektorzy wykazali szereg rażących naruszeń czasu pracy. Na przewoźnika nałożyli karę pieniężną w kwocie 9250 zł, a kierowcę ukarali mandatem karnym w wysokości 2000 zł.

 

Źródło: WITD Poznań

Sprawdź także