PRACOWITA KOŃCÓWKA ROKU DLA STRAŻAKÓW Z NOWEGO SĄCZA

PRACOWITA KOŃCÓWKA ROKU DLA STRAŻAKÓW Z NOWEGO SĄCZA

Dwa ostatnie dni ubiegłego już roku przyniosły na Nowosądecczyźnie dwa zdarzenia z udziałem ciężarówek, w których interweniować musieli strażacy.

30 grudnia w Nowym Sączu samochód ciężarowy Volvo na zakręcie zjechał z drogi, uszkodził latarnię uliczną, przejechał przez ogrodzenie z siatki, wjechał do ogrodu posesji łamiąc trzy drzewa owocowe i zatrzymał się na trawniku w odległości około 8 m od budynku mieszkalnego. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej kierowca samochodu ciężarowego znajdował się wewnątrz pojazdu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy.

Dzień później w krynicy-Zdroju  miała miejsce kolizja samochodu osobowego marki BMW oraz samochodu ciężarowego Scania. W wyniku oblodzenia nawierzchni doszło do „złamania” zestawu i naczepa przesunęła się na drugi pas. BMW poruszające się w kierunku Krynicy-Zdroju oparło się o lewy bok naczepy. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został poszkodowany. Strażacy przesunęli naczepę od samochodu osobowego przy pomocy wyciągarki i pasów. Samochód ciężarowy odjechał na pobliski parking.

 

Źródło: KM PSP Nowy Sącz

Sprawdź także