TRAGICZNY WYPADEK NA PRZEJEŹDZIE W MIEJSCOWOŚCI BUDZYŃ, CIĘŻARÓWKA WJECHAŁA POD POCIĄG

TRAGICZNY WYPADEK NA PRZEJEŹDZIE W MIEJSCOWOŚCI BUDZYŃ, CIĘŻARÓWKA WJECHAŁA POD POCIĄG

Przejazdy kolejowe to miejsca, gdzie należy zachować szczególną ostrożność, gdyż zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci często z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą różnego typu akcje, których nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, a w konsekwencji zmniejszenie liczby poważnych w skutkach wypadków drogowych. Niemniej tylko w minionym roku na przejazdach doszło do 177 kolizji i wypadków, w których 40 osób zginęło, a 21 zostało rannych.

Niestety, nadal są jednak kierowcy, którym się wydaje, że skoro pociąg jest „daleko” to jeszcze spokojnie zdążą przejechać. Sęk z tym, że nie zawsze.

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne (wszystkie z obsługi pociągu) w zderzeniu pociągu z samochodem ciężarowym, do którego doszło dziś ok. godz. 8.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Budzyń (pow. chodzieski, woj. wielkopolskie). Zdaniem policji, jeszcze za wcześnie jest stwierdzić, kto jednoznacznie w tym przypadku ponosi winę, niemniej wstępnie ustalono 25-letni kierowca ciężarówki nie zachował należytej ostrożności na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, przed którym znajduje się przed nim znak STOP oraz krzyż św. Andrzeja i wjechał pod pociąg osobowy relacji Kołobrzeg-Poznań.

Na miejscu trwają ustalenia śledczych, które nadzorowane są przez prokuratora.

 

Źródło: Policja

Sprawdź także