PRZETARG NA REALIZACJĘ A2 SWORY − BIAŁA PODLASKA

PRZETARG NA REALIZACJĘ A2 SWORY − BIAŁA PODLASKA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na trzeci z czterech odcinków autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską − poinformował na piątkowej wideokonferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Chodzi o przetarg na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 Swory − Biała Podlaska o długości ponad 14 km.

Jak poinformowała GDDKiA, ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę około 14-kilometrowego fragmentu A2 pomiędzy rejonem miejscowości Swory a węzłem Biała Podlaska (w okolicy miejscowości Cicibór) zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

Ogłoszony w piątek przetarg dotyczy trzeciego z czterech odcinków autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską (łącznie 63 km). Autostrada będzie tu budowana po nowym śladzie. GDDKIA wcześniej ogłosiła już przetargi na odcinki A2: między Siedlcami a miejscowością Malinowiec, który liczyć będzie prawie 19 km, oraz między miejscowościami Łukowisko i Swory o długości 12,5 km. Przetarg na ostatni – czwarty – odcinek Malinowiec-Łukowisko (18 km) ma być ogłoszony za tydzień.

Źródło: gov.pl

Sprawdź także