Dobiegają końca targi MT TSL i Warsaw Bus Expo w Nadarzynie

Dobiegają końca targi MT TSL i Warsaw Bus Expo w Nadarzynie

Międzynarodowe targi transportu, spedycji i logistyki to kompleksowe wydarzenie integrujące sektor. Dzięki niemu odwiedzający mają możliwość zaznajomienia się z ofertami szerokiego spectrum wystawców, które w poprzednich edycjach sięgało 150 firm.

W tym roku było nieco skromniej, bo cała ekspozycja zmieściła się w jednej hali, w której zaprezentowali się producenci i dystrybutorzy: akcesoriów motoryzacyjnych, stacji paliw, wyposażenia warsztatowego, a także operatorzy logistyczni. Nie zabrakło przedsiębiorstw związanych z produkcją wózków widłowych oraz wyposażenia magazynów.

Tradycyjnie już w czasie targów odbył się Kongres Branży Transportowej. Którego tematyka oscylowała wokół zagadnienia „Branża TSL dziś i jutro”. W czasie prelekcji poruszono m.in. tematy związane z dobrą reputacją przewoźnika, ubezpieczeniami w transporcie czy zarobkami kierowców zawodowych.

Ponadto, uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych porad kancelarii prawnej i ze stolika „Rozmów transportowych”, czyli miejsca, w którym eksperci byli do dyspozycji uczestników konferencji i odpowiadali na ich pytania. 

Równolegle odbywały się drugie targi – Warsaw Bus Expo skupione wokół autobusów i autokarów, systemów zarządzania flotą, technologii biletowych i opłat, infrastruktury przystankowej i stacji ładowania, inteligentnych rozwiązań transportowych, serwisu i modernizacji pojazdów, elektrycznych i hybrydowych pojazdów, zarządzania ruchem, monitorowania i bezpieczeństwa w transporcie oraz badań naukowych i rozwoju branży.

Sprawdź także