NIEUDANY PRZEJAZD POD OSŁONĄ NOCY

NIEUDANY PRZEJAZD POD OSŁONĄ NOCY

Pojazdy cofnięte do miejsca załadunku. To efekt nocnej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego dwóch pojazdów, którymi przewożone ogromne silosy. Kierowcy nie posiadali odpowiedniego zezwolenia na przewóz nietypowego ładunku. Dodatkowo jeden z prowadzących naruszył czas pracy.

Ponadgabarytowy ładunek przewożony był nocą (z 18 na 19 grudnia) ulicami Rzeszowa. Silosy miały trafić do Ożarowa, ale dalszej jazdy zakazali po kontroli podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Szerokość przewożonego zestawu wyniosła ponad 5 metrów. Tym samym dopuszczalne normy przekroczono o 110%, bo dopuszczalna prawem szerokość to 2,55 m. Kierowcy posiadali zezwolenie na przewóz, ale nie był to dokument właściwej kategorii. Jeden z prowadzących naruszył także normy czasu pracy – ujawnili inspektorzy ITD.

W związku z brakiem możliwości skierowania na parking, który mógłby przyjąć tak duże pojazdy, transport zawrócono do miejsca załadunku, znajdującego się 3 kilometry od miejsca kontroli. Wobec przedsiębiorcy toczą się natomiast postępowania administracyjne zagrożone łączną karą 40 tysięcy złotych.

Źródło: GITD

Sprawdź także