OD DZIŚ, 4 CZERWCA KOLEJNE UTRUDNIENIA NA PPO KARWIANY

OD DZIŚ, 4 CZERWCA KOLEJNE UTRUDNIENIA NA PPO KARWIANY

Na remontowanym Punkcie Poboru Opłat Karwiany pojawiły się już warstwy nowej nawierzchni. Prace trwają, a dziś, we wtorek 4 czerwca planowane jest rozpoczęcie ich drugiego etapu.

Informacje o trwającym remoncie i tworzących się zatorach przekazywane są kierowcom z dużym wyprzedzeniem za pomocą znaków zmiennej treści. Pierwsze już w okolicy Zgorzelca, aby kierowcy mogli odpowiednio wcześniej zjechać z autostrady. Dodatkowo przed węzłem Kąty Wrocławskie oraz Pietrzykowice ustawione zostały tablice mobilne informujące o zatorze i objeździe dla pojazdów o masie 3,5 t.

Od 4 czerwca planowany jest kolejny etap prac, podczas którego dostępne będą trzy bramki w kierunku Katowic oraz pięć bramek w kierunku granicy z Niemcami. Remontowanych będzie pięć skrajnych bramek w kierunku granicy,  a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo na jezdni w kierunku Katowic.

Ważna informacja dla kierowców samochodów ciężarowych! Od 4 czerwca zamknięty będzie parking przy PPO Karwiany.

W ostatnim etapie, który ma rozpocząć się  18 czerwca, prace prowadzone będą w środkowej części placu i na pięciu bramkach. Tuż przed placem poboru opłat będzie jeszcze zwężenie do jednego pasa, na długości ok 100 m, co wynika ze względów technologii i organizacji robót nawierzchniowych. Pełną przepustowość PPO Karwiany ma być przywrócona 25 czerwca.

Źródło: GDDKiA

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?   POLUB NASZ FANPAGE!

Sprawdź także