Przemyt papierosów w Budzisku – kierowca zestawu w poważnych opałach

Przemyt papierosów w Budzisku – kierowca zestawu w poważnych opałach

Mimo srogich kar za nielegalny transport papierosów, bez polskich znaków akcyzy proceder ten nadal kwitnie i cały czas zdarzają się osoby, które nie boją się podjąć ryzyka.

A jest one nie małe, bo za przewóz kontrabandy grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. I z taką właśnie karą musi się liczyć kierowca, który został zatrzymany w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku przez funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Mężczyzna, który prowadził zestaw łotewskiego przewoźnika oświadczył, że wiezie plastikowe opakowania. Z tym tylko, że jak się okazało, po skierowaniu ciężarówki na punkt kontrolny, gdzie do prześwietlenia pojazdów wykorzystywany jest skaner RTG, w kartonach znajdowały się białoruskie papierosy. I bynajmniej nie chodziło w tym wypadku o drobny przemyt, bo w sumie kierowca przewoził 520 tys. paczek.

Zdaniem funkcjonariuszy KAS, dyby zatrzymana kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, budżet państwa straciłby 14 mln zł.
Wobec łotewskiego kierowcy ciężarówki wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: IAS w Białymstoku

Sprawdź także