Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych – najprawdopodobniej kierowca jej nie zauważył

Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych – najprawdopodobniej kierowca jej nie zauważył

„Martwe pole” po raz kolejny dało o sobie znać, przyczyniając się do bardzo groźnego wypadku. Jak wiadomo, znajduje się one w kilku miejscach koło zestawu, w których kierowca nie widzi co się w tych rejonach dzieje. No właśnie, jak wiadomo… Tylko komu? Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najczęściej nie mają o nich bladego pojęcia, a częstokroć wręcz uważają, ze im wyższy samochód, tym kierowca lepiej ich widzi.

I najprawdopodobniej z takiego właśnie założenia wyszła piesza w Pułtusku, która wykorzystała fakt, że zestaw zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i przepuścił dwie kobiety stojące na pasach. Następnie ruszył i w tym momencie na pasy weszła właśnie ona, której kierowca, już nie zauważył. Wszystko skończyło się tragicznie, bo kobieta wypadku nie przeżyła.

Kilka dni po tym zdarzeniu właśnie w Pułtusku, przeprowadzono policyjne działania pod nazwą „Bezpieczne przejście”, w ramach której funkcjonariusze zwracali uwagę niechronionym uczestnikom ruchu, by przed wejściem na pasy upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także aby byli czujni znajdując się już na przejściu oraz nie wchodzili bezpośrednio przed samochód ciężarowy, który się przed nim zatrzymał, gdyż dla jego kierowcy będą niewidoczni.

Wypada mieć nadzieję, że tego typu akcje prewencyjno-edukacyjne, przyczynia się w końcu do zmniejszenia liczby wypadków, do których cały czas dochodzi na „zebrach”.

Źródło: Policja

Sprawdź także