KOMPLETNIE PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI WYELIMINOWANY Z RUCHU NA S3 DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

KOMPLETNIE PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI WYELIMINOWANY Z RUCHU NA S3 DZIĘKI REAKCJI ŚWIADKA

Kierowcy na „podwójnym gazie” niestety, nadal są codziennym zjawiskiem na naszych drogach. Policja i inne służby starają się ich sukcesywnie wyeliminować z ruchu prowadząc regularnie różnego typu akcje, jak choćby „trzeźwy poranek”, ale jak pokazują statystyki osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem cały czas nie brakuje.

Zazwyczaj jednak przyłapani kierowcy mają syndrom „dnia wczorajszego”, czyli jeszcze na dobre nie zdążyli wytrzeźwieć, ale raz na jakiś czas udaje się namierzyć kogoś, kto ewidentnie zdecydował się prowadzić będąc kompletnie pijanym. Coraz częściej policji pomagają też inni kierowcy, którzy informują, że na drodze widzieli pojazd, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu.

I tak właśnie było w tym przypadku. Do gorzowskich policjantów z drogówki, którzy na drodze szybkiego ruchu S3 prowadzili swe rutynowe działania podjechał kierowca, który poinformował, że ciężarówkę, którą przed chwilą wyprzedzał może prowadzić nietrzeźwy kierowca. Pojazd szybko został „namierzony”, choć początkowo były problemy z jego zatrzymaniem, bo kierujący nią nie reagował na sygnał świetlne i dźwiękowe radiowozu. W czasie kontroli szybko wyszło na jaw, co było tego powodem. Mężczyzna miał bowiem w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Wypada w tym momencie zaznaczyć, że stan taki wiąże się z zaburzeniami mowy, sennością i utratą kontroli własnych zachowań. Trudno jest wówczas samodzielnie działać, a nawet wykonywać skoordynowane ruchy. Ale jak widać, są osoby, które w takim stanie decydują się wsiąść za kierownicę…

Teraz 35-letni mężczyzna za swoją nieodpowiedzialność oraz narażenie innych uczestników ruchu drogowego odpowie teraz przed  sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz sądowy zakaz kierowani pojazdami.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa (Policja)

Sprawdź także