KOLEJNA CIĘŻARÓWKA „OKAZYJNIE” ZNALEZIONA W INTERNECIE SŁONO KOSZTOWAŁA PRZEWOŹNIKA

KOLEJNA CIĘŻARÓWKA „OKAZYJNIE” ZNALEZIONA W INTERNECIE SŁONO KOSZTOWAŁA PRZEWOŹNIKA

Internet stał się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Wykorzystywany jest w pracy, do nauki, wymiany informacji lub jako forma relaksu, zabawy a coraz częściej do ronienia zakupów. Niestety korzystają również osoby, które wykorzystują go do popełniania przestęp.

Oszustwa dokonywane za pośrednictwem ofert kupna/sprzedaży są jedną z najstarszych metod wyłudzania pieniędzy. Najczęściej oszuści zamieszczają bardzo atrakcyjną finansowo ofertę kupna np. samochodu na portalu aukcyjnym. Ofiara kontaktuje się z oszustem w celu dokonania zakupu, a ten chce otrzymać pieniądze jak najszybciej. Odbiór osobisty nie jest możliwy, gdyż oszust bardzo często przebywa właśnie za granicą i zależy mu na szybkiej sprzedaży pojazdu.

Ostatnio informowaliśmy o przypadku, gdy mężczyzna z Zamościa chcąc kupić ciężarówkę, zapłacił przeszło 55 tys. zaliczki. Po tym fakcie kontakt ze sprzedającym się urwał.

Pisaliśmy o tym LINK

Jeszcze większą nieostrożnością wykazał się mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który w Internecie, na portalu oferującym do sprzedaży samochody zainteresował się ogłoszeniem dotyczącym pojazdu ciężarowego. Samochód miał znajdować się na terenie Niemiec. Po ustaleniu szczegółów i wynegocjowaniu ceny wykonał przelew na kwotę ponad 280 tysięcy złotych. Po transakcji, rzekomy sprzedający przestał odpowiadać na wiadomości i nie odbierał telefonów. Kiedy pod wskazany w ogłoszeniu adres udał się przewoźnik, który miał odebrać samochód odkrył, że nie ma tam takiej firmy.

 

Źródło: Policja, fot. poglądowa

Sprawdź także