ZA KIEROWNICĄ SZEF BEZ PRAWA JAZDY, BADAŃ I KWALIFIKACJI…

ZA KIEROWNICĄ SZEF BEZ PRAWA JAZDY, BADAŃ I KWALIFIKACJI…

Samochód ciężarowy zatrzymał 11 września patrol ITD w Dylowie Szlacheckim koło Pajęczna. W trakcie rutynowej kontroli funkcjonariusze ujawnili szereg poważnych naruszeń przepisów transportowych. Za kierownicą wywrotki siedział właściciel firmy, który przewoził wapno nawozowe. Mężczyzna nie posiadał wymaganego prawa jazdy kategorii C, badań lekarskich i psychologicznych oraz kwalifikacji wstępnej kierowcy. Nie okazał również zaświadczenia uprawniającego do wykonywania przewozów drogowych na potrzeby własne.

W chwili zatrzymania do kontroli w tachografie cyfrowym ciężarówki nie było zalogowanej karty kierowcy. Mężczyzna przyznał inspektorom, że nie posiada karty do urządzenia rejestrującego aktywności. Tachograf nie został poddany w terminie badaniu okresowemu przez uprawnionego serwisanta – nie posiadał ważnej legalizacji. Na tym nie kończy się lista naruszeń ujawnionych przez funkcjonariuszy ITD. Ciężarówka nie miała ważnych badań technicznych od 16 kwietnia 2020 r.

Kierującemu i zarazem przedsiębiorcy zakazano dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej. Samochód przekazano innemu kierowcy, który posiadał wymagane uprawnienia. Szef firmy został przesłuchany i wszczęte zostanie wobec niego postępowanie administracyjne. Grozi mu ponad 10 tysięcy złotych kary.

Źródło: GITD

Sprawdź także