DROGA KRAJOWA POWOLI ZMIENIA SIĘ W AUTOSTRADĘ

DROGA KRAJOWA POWOLI ZMIENIA SIĘ W AUTOSTRADĘ

Wczoraj po południu pierwsze samochody pojawiły się na nowym fragmencie jezdni na powstającej w województwie łódzkim autostradzie A1. Chodzi o 4,8- km fragment trasy między DK 42 w Radomsku i mostami na Warcie. Warto dodać, że cały odcinek kontraktowy liczy zaledwie 7 kilometrów.

Na obecną chwilę kierowcy będą mieli do dyspozycji, podobnie jak dotychczas, układ 2+1, to znaczy dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym. Jest to konieczne, aby zakończyć przy nowej jedni takie prace jak: odwodnienie, ekrany, czy bariery. Wówczas będzie możliwe wprowadzenie ruchu w układzie 2+2.

Ruch na nowej jezdni odbywa się dwoma pasami w kierunku Częstochowy i jednym pasem w stronę Łodzi. Druga jezdnia na tym odcinku ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Po zakończeniu budowy trasa utworzy główny szlak komunikacyjny łączący Trójmiasto z Czechami w Gorzyczkach, prowadząc przez okolice Torunia, Łodzi i Katowic. Ma też ułatwić dostęp do polskich portów transportom z Czech, Słowacji czy Węgier.

Źródło: GDDKiA

Sprawdź także