KWAS SOLNY WYCIEKŁ Z NACZEPY W CENTRUM BEŁCHATOWA

KWAS SOLNY WYCIEKŁ Z NACZEPY W CENTRUM BEŁCHATOWA

Wczoraj w Bełchatowie doszło do groźnego wycieku kwasu solnego z jednego ze zbiorników typu mauzer, które przewoził kierowca samochodu ciężarowego. W związku z tym powstały i  łatwopalne opary – istniało też ryzyko, że chemiczna substancja wleje się do studzienki kanalizacyjnej.

Na ulicy Kolejowej natychmiast pojawili się strażacy, w akcji neutralizowania wycieku i zabezpieczania okolicy brało udział aż 10 zastępów straży pożarnej – w tym zespół chemiczny z Piotrkowa Trybunalskiego. Strażacy musieli skorzystać ze specjalnych strojów ochronnych.

W sumie z rozszczelnionego pojemnika wyciekło 350 litrów kwasu solnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji kwasu z użyciem wapna. Jak informuje PSP Bełchatów, substancja nie przedostała się do kanalizacji w znacznych ilościach. Zebrany z drogi kwas solny zmieszany z wapnem został przekazany właścicielowi firmy transportowej.

Z terenu okolicznych posesji oraz zakładu pracy ewakuowano w sumie 30 osób. Na miejscu oprócz strażaków pracowali policjanci z wydziału dochodzeniowego, którzy wyjaśniali dokładne przyczyny zdarzenia.

Źródło: ddbelchatow.pl

Sprawdź także