LIST – KIEROWCA W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM TO BOMBA EPIDEMIOLOGICZNA

LIST – KIEROWCA W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM TO BOMBA EPIDEMIOLOGICZNA

Jeden z kierowców, który obecnie przebywa we Francji naświetlił problem, z którym boryka się branża transportowa w całej Europie.

W ostatnich dniach kierowca podróżował przez Niemcy i Włochy – najgorszy rejon dotknięty epidemią. Nie trzeba opisywać tego co tam się dzieje bo to już wszyscy wiedzą, ale nie możemy zrozumieć jednej rzeczy… Kierowcy, którzy są potencjalnie z racji przemieszczania się najbardziej narażeni na roznoszenie wirusa, mają ograniczony lub żaden dostęp do toalet i pryszniców. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że wiele kierowców to osoby w starszym wieku i w ich przypadku zwiększa się ryzyko ciężkiego przejścia wirusa, a władze myślą tylko o obywatelach będących w domach.

Nikt nie chce otwierać toalet na parkingach, a jeśli już się uda, to na cztery kabiny otwarta jest tylko jedna, która jak łatwo sobie wyobrazić niczym nie przypomina toalety z racji tego, że nie ma osób które je utrzymują w czystości.

Kierowcy podróżujący po Europie zostali sami i nikt nie chce się nimi zainteresować. Nie pozbędziemy się wirusa, jeżeli kwarantanna dla wracających z trasy kierowców nie obowiązuje, a oni nadal będą musieli pracować w takich warunkach.

Ilu z tych kierowców zaraz po powrocie do kraju udaje się na zakupy, by przygotować się na następny wyjazd, a nie objęty kwarantanną zaraża innych. Czy ktoś  wziął pod uwagę, ze zarażony kierowca zaraża nieświadomie innych kierowców na parkingach? Co się stanie, jeżeli dojdzie do braku kierowców…

Nie zatrzymamy wirusa, jeżeli np. zarażony kierowca przemieszcza się z kraju do kraju i zaraża innych i to w ciągu kilku dni. Na załadunkach traktują kierowców jak trędowatych i czemu się dziwić jak sanitariaty dla takich jak my pozamykane.

Ja i wielu moich kolegów jesteśmy zdania po tym co widzieliśmy ostatnio, że w najbliższym czasie nie wyjedziemy w trasę bo przy takiej higienie nie będziemy ryzykować swojego zdrowia.

Źródło: kierowcyhgv.uk

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO Z  INFORMACJAMI? 

POLUB NASZ FACEBOOK – E-TRUCKBUS.PL

JESTEŚMY WŁAŚNIE DLA WAS – KIEROWCÓW