POŁĄCZYŁA ICH CIĘŻARÓWKA (3)

POŁĄCZYŁA ICH CIĘŻARÓWKA (3)

Cztery lata później pracowałam w Holandii. Tam najpierw przy pakowaniu butów, następnie przy produkcji i pakowaniu czekoladek. Po powrocie z pracy dorabiałam jako „Uber” na terenie Holandii, Niemiec i Belgii. Mieszkałam niedaleko Eindhoven, więc wszędzie miałam dostatecznie blisko. A jak nie było kursów, to pomagałam koordynatorowi przy wprowadzaniu nowych pracowników, sprzątałam domki, gdy ktoś się wyprowadzał. Żadnej pracy się nie bałam, byłam uparta i nastwiona na zarabianie, ponieważ zbierałam na otwarcie własnego mini zoo. Takiego pod zadaszeniem, edukacyjnego, gdzie dzieci uczyłby się szacunku do zwierząt egzotycznych poprzez dotyk i spędzony z nimi czas. Niestety w Holandii obowiązuje stawka wiekowa, a ja zarabiałam o wiele mniej niż starsi współpracownicy, przez co kilka etatów skutkowało zaharowywaniem się. Do tego dochodził brak snu, nie miałam często czasu żeby cokolwiek zjeść, na dłuższą metę było to wyniszczające, więc postanowiłam coś zmienić. Podobało mi się to jeżdżenie jako „Uber” więc stwierdziłam, że pójdę na ciut większe busy. Pieniądze praktycznie te same, co zarabiałam w Holandii, a praca jedna, która mi będzie sprawiała radość w pogoni za marzeniami i planami.

 

POŁĄCZYŁA ICH CIĘŻARÓWKA (2)

Poznaliśmy się w mojej pierwszej pracy. Jeden z trzech większych zakładów pracy w małym Czaplinku, gdzie pracowało większość ludzi z tejże mieściny i okolic. Zakład pracy, jak większość. Czyli najniższa krajowa i wyzysk pracownika. Na pierwsze kroki –  jak znalazł! Ja pracowałam przy produkcji wiązek kablowych do autobusów, ciężarówek. Robiłam takie marki jak np. Scania, którą obecnie jeździmy (teraz rozumiem skąd te przepięcia i palenie bezpieczników w aucie :), Solbus, Volvo. A Damian, piętro niżej obijał się ustawiając maszyny i docinając przewody, które później wykorzystywałam w tworzeniu wiązek. Poznaliśmy się w sumie przypadkiem, byliśmy wtedy w zupełnie innych związkach. Po prostu zostałam „przez górę” oddelegowana do niego do pomocy. Długo rozmawialiśmy, zaprzyjaźniliśmy się i w sumie nigdy nie pomyślałabym, że za kilka lat będziemy razem. Dla mnie był przyjacielem, gdzieś tam utrzymywaliśmy kontakt na messengerze od czasu do czasu. Ale mieszkaliśmy daleko od siebie i nie widzieliśmy się…

POŁĄCZYŁA ICH CIĘŻARÓWKA (1)

Cześć,

nazywam się Angelika Bednarz i gdyby ktoś przed laty mnie zapytał, jak widzę swoją przyszłość, nigdy nie powiedziałabym, że w kabinie ciężarówki. Po prostu nie sądziłam, że takiego kolosa może prowadzić kobieta, nigdy się tym nie interesowałam, nie miałam taty, dziadka czy kogokolwiek, kto miałby z tym styczność i mógłby zaszczepić mi do tego tak zwaną „zajawkę”. Ja od zawsze kochałam zwierzęta, nadal kocham i jest to dla mnie plan i sposób na przyszłość, bo kiedyś z jazdy zrezygnować będzie trzeba. Może nie trzeba w sumie, ale… CHCĘ założyć rodzinę, żyć normalnie. U Damiana sytuacja miała się trochę inaczej. Kierowcą był jego szwagier, który jeździł na „międzynarodówce” wywrotką. Nie raz opowiadał mu, jak wygląda jego praca, jakie ma obowiązki, co czuje i ile zarabia. Dodatkowo czasami Damian odwoził go do auta i mógł zobaczyć jak wygląda ciężarówka, jak wrzuca swoje rzeczy do niej i wyrusza w trasę. Bardzo to mu się podobało i postanowił zrobić prawko i jeździć.

Pozdrawiam i zapraszam na naszą stronę

https://www.facebook.com/Oczyma-Podw%C3%B3jnej-960104290831985/

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?  😎😎😎

POLUB NASZ FANPAGE – E-TRUCKBUS.PL 😁😁😁

BĘDZIESZ NA BIEŻACO 👊👊👊

Sprawdź także