POMOC DLA KIEROWCY W NIEMCZECH WEZWANA PRZEZ POLSKĄ POLICJĘ

POMOC DLA KIEROWCY W NIEMCZECH WEZWANA PRZEZ POLSKĄ POLICJĘ

Tym razem do komendy policji w Wolsztynie zadzwonił przewoźnik z prośbą o pomoc dla swojego kierowcy, który przebywa w Niemczech.

Pracownik skontaktował się z nim informując o nagłych dolegliwościach – kłuciu w okolicy serca i paraliżu kończyn dolnych. Jak się okazało, problemy zdrowotnie nie były jedynymi problemami mężczyzny. Pomimo bardzo złego samopoczucia i konieczności uzyskania pomocy medycznej nie był on w stanie samodzielnie wezwać pomocy. Na przeszkodzie stanęła nieznajomość języka niemieckiego.

Dyżurny dysponując przekazanymi przez przedsiębiorcę współrzędnymi GPS pojazdu, zwrócił się o pomoc do Biura Współpracy Międzynarodowej Policji w Warszawie. W ten sposób uruchomione zostały działania, których finałem było skierowanie na miejsce karetki pogotowia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Zwickau, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

Po kilku godzinach wolsztyńscy policjanci zostali powiadomieni przez stronę niemiecką, że życiu mężczyzny nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Źródło: policja.pl

Sprawdź także