WRACA WIDMO KWARANNTANNY DLA KIEROWCÓW ZATRUDNIONYCH ZA GRANICĄ

WRACA WIDMO KWARANNTANNY DLA KIEROWCÓW ZATRUDNIONYCH ZA GRANICĄ

Do wczoraj obowiązywało  rozporządzenie ministra zdrowia z 20 marca i wg niego kierowcy mogli do kraju wracać innym środkiem transportu… Niemniej wczoraj zostało ono zmodyfikowane. Nowe rozporządzenie ministra zdrowia z 24 marca uchyla w § 2 w ust. 6 pkt 1; który mówił, że z kwarantanny zwolnione są osoby, które „w Rzeczypospolitej Polskiej lub państwie sąsiadującym wykonują czynności zawodowe w tych państwach”.

Zmiany wejdą w życie w nocy z czwartku na piątek i zaczną obowiązywać od 27 marca, od godz. 00.00 i mają związek z wejściem w życie nowego rozporządzenia. Ograniczenia będą dotyczyły na całej granicy Polski. Obostrzenia będą obowiązywały do 13 kwietnia. Nowe przepisy nie dotyczą kierowców zawodowych, którzy zapewniają dostawy towarów na teren Polski.

Tak. Ale kierowców zawodowych zatrudnionych u polskiego przewoźnika. Jeżeli więc ktoś pracuje u przewoźnika w kraju sąsiadującym z Polską i nie wykonuje transportu międzynarodowego, to z informacji, którą pozyskaliśmy, kiedy będzie chciał wrócić do kraju w celu odebrania tygodniowego wypoczynku, niestety będzie podpadał pod wycofany ust. 6 pkt 1 rozporządzenia i zostanie on objęty 14-dniową kwarantanną.

Sprawdź także