DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA HAŁDĘ ŚMIECI NA DRODZE

DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA HAŁDĘ ŚMIECI NA DRODZE

Zdarzenie miało miejsce pod koniec czerwca bieżącego roku. Zszokowani mieszkańcy Parszowic w gminie Ścinawa, powiadomili lubińskich policjantów o ujawnieniu odpadów znajdujących się na drodze powiatowej oraz terenach zielonych, bezpośrednio przylegających do tej drogi. Śmieci zalegały na odcinku około 40 – 50 metrach. Nie było wątpliwości, że sprawca lub sprawcy, celowo pozbyli się odpadów, zrzucając je prawdopodobnie z samochodu ciężarowego.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie. Funkcjonariusze powiadomili pracowników Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Mundurowi po tym, co zobaczyli na drodze, byli zdeterminowani, aby ustalić i zatrzymać osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Operacyjna praca, wielogodzinne przeglądanie zapisów z monitoringów, informacje własne i weryfikowanie faktów, doprowadziły do ustalenia przebiegu wydarzeń i przedstawieniu zarzutów dwóm mężczyznom, podejrzanym o ten czyn. Okazali się nimi 25-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego oraz 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w miejscowej prokuraturze. Czeka ich sprawa w sądzie. W śledztwie prowadzone są końcowe czynności procesowe. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: lubin.policja.gov.pl