KIEROWCA Z MANDATEM 5000 ZŁ – PRZEWOŹNIK 20 000 ZŁ

KIEROWCA Z MANDATEM 5000 ZŁ – PRZEWOŹNIK 20 000 ZŁ

Małopolscy funkcjonariusze KAS zatrzymali transport 16 pojemników mauser wypełnionych nieskażonym alkoholem etylowym. Podczas kontroli zabezpieczono 16 tys. litrów czystego spirytusu o zawartości etanolu na poziomie 94,5%.

W zatrzymanym na drodze krajowej nr 7 w Chyżnem samochodzie ciężarowym, na litewskich numerach rejestracyjnych, miały znajdować się preparaty żelowe wykorzystywane w medycynie. Funkcjonariusze KAS pobrali próbki substancji. Wyniki badań w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego jednoznacznie wykazały, że kontrolowany towar to alkohol etylowy nieskażony. Niewłaściwa taryfikacja towaru mogła mieć na celu ominięcie obowiązku zgłoszenia przewożonej przesyłki w systemie SENT.

Zgodnie z przepisami ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewóz przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej takich towarów podlega monitorowaniu. Kierowca był zobowiązany posiadać numer referencyjny SENT. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 5 tys. zł, natomiast od przewoźnika pobrana została kaucja wysokości 20 tys. zł.

Źródło: KAS