KOLEJNI NIELEGALNI IMIGRANCI UKRYCI W… ARBUZACH

KOLEJNI NIELEGALNI IMIGRANCI UKRYCI W… ARBUZACH

W Chyżnem trzech cudzoziemców przy użyciu podstępu i bez wymaganych dokumentów przekroczyło granicę RP. Ukryci w naczepie samochodu ciężarowego podróżowali z Serbii do Polski. Ich celem było terytorium Niemiec.

W miniony weekend funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zatrzymali trzech obywateli Afganistanu w wieku 18 i 19 lat. Informacja o wyskakujących z naczepy jadącego TIR-a mężczyznach spłynęła od Dyżurnego Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. Pojazdem kierował obywatel RP, który wracał z Grecji z transportem arbuzów. Polak nie wiedział, że w załadunku wiezie pasażerów, nie widział też momentu kiedy ją opuszczali. Jeden z cudzoziemców początkowo podawał, że jest niepełnoletni w związku z tym przeprowadzono wobec niego konsultację lekarską, która wykazała, że mężczyzna ma ponad 18 lat. Każdy z zatrzymanych  przeszedł test na obecność COVID -19 (wynik negatywny).

Obywatelom Afganistanu przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy państwowej RP wbrew przepisom. Podejrzani dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby dwóch lat. Zostali osadzeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim na okres 3 miesięcy.

Źródło: SG

Sprawdź także