ZMODERNIZOWANY MOP W MIEJSCOWOŚCI SZEWCE ZACHÓD JUŻ ZE STACJĄ PALIW I GASTRONOMIĄ

ZMODERNIZOWANY MOP W MIEJSCOWOŚCI SZEWCE ZACHÓD JUŻ ZE STACJĄ PALIW I GASTRONOMIĄ

10 lipca czasowo został wyłączony z użytkowania MOP na świętokrzyskim odcinku S7 w kierunku Krakowa, co miało związek z jego przebudową. Obecnie kierowcy mogą w tym miejscu nie tylko zaparkować, ale i zatankować paliwo na stacji Shell i skorzystać z restauracji KFC. Oprócz tego na terenie obiektu są toalety oraz zadaszone miejsce miejsca, w których można odpocząć.

 

Obecnie przy drodze ekspresowej S7 na terenie województwa świętokrzyskiego działa już dziewięć MOP-ów.

 

Jadąc z Warszawy w kierunku Krakowa spotkamy je w następujących lokalizacjach:

  • Suchedniów Zachód – z parkingiem, miejscami do odpoczywania, placem zabaw dla dzieci, stacją paliw i restauracją;
  • Występa Zachód – z miejscami parkingowymi, wypoczynkowymi, placem zabaw i toaletami. Dzięki kładce pieszo-rowerowej nad S7 możliwe jest przejście do restauracji po drugiej stronie trasy.
  • Szewce Zachód – od dzisiaj z parkingiem, miejscami do odpoczywania, miejscem zabaw dla dzieci, stacją paliw i restauracją;
  • Podlesie – z parkingami, toaletami, placem zabaw dla dzieci i miejscami do odpoczynku w przerwie w podróży;
  • Klemencice – ze stacją paliw, toaletami, miejscami rekreacyjnymi i lokalem gastronomicznym.

 

W kierunku odwrotnym:

  • Potok Mały – z czynną stacją paliw, toaletami, małą gastronomią i parkingiem (aktualnie trwa rozbudowa stancji paliw i budowa lokalu gastronomicznego)
  • Smyków – z parkingami, toaletami, placem zabaw dla dzieci i miejscami do odpoczynku w przerwie w podróży (MOP przeznaczony pod dzierżawę z budową stacji paliw i lokalu gastronomicznego)
  • Szewce Wschód – z parkingiem i tymczasowymi toaletami (trwają prace przygotowawcze do planowanej w przyszłym roku budowy stacji paliw i restauracji)
  • Występa Wschód – z parkingiem, stacją paliw i restauracją.

 

Kolejne nowe Miejsca Obsługi Podróżnych w województwie świętokrzyskim zaprojektowane zostaną przy drodze ekspresowej S74. Pierwsze z nich powstanie na realizowanym odcinku Przełom/Mniów – węzeł Kielce Zachód. MOP Przełom usytuowany został przy jezdni w kierunku Kielc.

 

Źródło: GDDKiA Kielce

Sprawdź także