CIĘŻARÓWKA W FATALNYM STANIE TECHNICZNYM ZATRZYMANA PRZEZ INSPEKTORÓW NA S10

CIĘŻARÓWKA W FATALNYM STANIE TECHNICZNYM ZATRZYMANA PRZEZ INSPEKTORÓW NA S10

Czasami kierowcy skarżą się, że w czasie kontroli funkcjonariusze szukają „dziury w całym”. Co do centymetra sprawdzają gabaryty pojazdu, co do kilograma jego wagę i naciski na osie, oraz bacznie przyglądają się stanowi opon. Niemniej zdarzają się takie przypadki, że fakt iż pojazd ze względu na jego stan techniczny nie powinien wyjechać na drogi, widać już na pierwszy rzut oka.

I taka właśnie sytuacja miała miejsce na toruńskim odcinku drogi S10 zatrzymali , gdzie funkcjonariusze z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej samochód ciężarowy, którym przewożony był ciągnik rolniczy. W czasie kontroli okazało się, że ciężarówka jest w opłakanym stanie technicznym, bo m.in. miała uszkodzone klosze reflektorów, zbiorniki powietrza mocowane były za pomocą pasów transportowych, a akumulator był przywiązany do nadwozia sznurem. Nie trudno się więc domyślić, że nie posiadała w związku z tym ważnych badań technicznych, które wygasły pond 3,5 roku temu. Dodatkowo okazało się, że tachograf od ponad roku nie posiada ważnego sprawdzenia okresowego, a kierowca nie odbył wymaganych badań lekarskich i psychologicznych oraz szkolenia okresowego.

Za stwierdzone naruszenia wobec wykonującego przewóz drogowy oraz osoby, która dopuściła kierowcę nieposiadającego ważnych badań lekarskich zostały wszczęte postępowania administracyjne.

 

Źródło: WITD Bydgoszcz

Sprawdź także