„STONOGI” PRZEŁADOWANE, A KIEROWCY BEZ ZALOGOWANYCH KART

„STONOGI” PRZEŁADOWANE, A KIEROWCY BEZ ZALOGOWANYCH KART

W nocy z czwartku na piątek (24-25 września) w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli trzy wieloosiowe zestawy ciężarowe. Każdy z nich przewoził po dwa kontenery z ładunkiem. Wszystkie „stonogi” były przeładowane. Niechlubny rekordzista ważył 71,3 t. Niewiele mniej, bo 71 t drugi zestaw, a trzeci 46,4 t. Każda z trzech „stonóg” miała również przekroczone dopuszczalne naciski osi na drogę.

To nie koniec ujawnionych nieprawidłowości podczas nocnych kontroli ITD. Kierowcy wszystkich trzech przeładowanych zestawów prowadzili je bez kart zalogowanych w tachografach cyfrowych, czyli nie rejestrowali swojego czasu pracy. W jednym ciągniku upłynął również termin ważności sprawdzenia okresowego tachografu. Oprócz tego dwie przyczepy nie posiadały ważnych badań technicznych dopuszczających do ruchu drogowego.

Kierowców ukarano mandatami karnymi za ujawnione naruszenia. Wobec przewoźników wszczęto postępowania w sprawie nałożenia maksymalnych kar pieniężnych, przewidzianych przepisami transportowymi.

Źródło: GITD

Sprawdź także