WŁOCHY – STRAJK NA STACJACH BENZYNOWYCH 12-14 MAJA

WŁOCHY – STRAJK NA STACJACH BENZYNOWYCH 12-14 MAJA

Po uporczywych żądaniach wysłanych do rządu Fegica Cisl i Figisc-Anisa Confcommercio potwierdziły 48-godzinny strajk usług stacji benzynowych mieszczących się przy autostradach i większych skrzyżowaniach, który rozpocznie się o godz. 22.00 12 maja i potrwa do 14 maja.

„Dzięki działalności, której ze względu na jej zasadniczy charakter nie udało się zamknąć, a której nawet nie pozwolono skrócić godzin pracy i wprowadzić zmian w celu obniżenia kosztów i przynajmniej zwolnienia, firmy zarządzające, zwłaszcza na autostradzie, mają nadal zapewniała obsługę przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, pomimo ponad 2 miesięcy sprzedaży dosłownie załamanych średnio o 92% ”, czytamy w notatce od stowarzyszeń handlowych.

W takich warunkach i przy niezmienionych kosztach płynność dawno już wyschła i  tarcza  kryzysowa została już na miesiąc zatrzymana z tego prostego faktu, że – jak się mówi otwarcie lub nie – rząd nie ma siły oraz wystarczających władz, aby narzucić koncesjonariuszom autostrad, którzy są podzieleni na wszystko, z wyjątkiem niekwestionowanego przekonania, że ​​mogą działać jako „panowie”, a nie jako koncesjonariusze dobra publicznego.

Źródło: Repubblica.it

PODOBA CI SIĘ TEN WPIS?    POLUB NASZ FANPAGE!