TO NIE POKER – KARTY NA STÓŁ

TO NIE POKER – KARTY NA STÓŁ

23 stycznia patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Jeleniej Góry zatrzymał na krajowej „trójce” w Piechowicach ciężarówkę należącą do polskiej firmy, która wracała po rozładunku towaru w Czechach. Za kierownicą pojazdu siedział szef firmy przewozowej, a obok niego pasażer.

Inspektorzy ustalili, że pasażer to drugi kierowca – członek załogi. Nie zalogował on swojej karty w tachografie pomimo, że obaj w poprzednich dniach stanowili załogę i wykonywali przewóz ładunku z Polski do Czech. Analiza zapisów danych z tachografu ujawniła kolejne bardzo poważne naruszenie, jakim było używanie trzeciej karty przez kierowcę – przedsiębiorcę. W związku z tym inspektorzy ITD zatrzymali cudzą kartę, którą bezprawnie posługiwała się załoga kierowców i nakazali drugiemu z kierowców zalogowanie swojej karty w tachografie.

Drugi członek załogi został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł za nierejestrowanie aktywności na swojej karcie kierowcy. Natomiast wobec szefa firmy przewozowej i jednocześnie pierwszego kierowcy wszczęto postępowanie administracyjne. Grozi mu łącznie 9 tys. 350 zł kary za popełnione naruszenia.

Źródło: GITD

Sprawdź także