Kolizja z wojskową ciężarówkami z promilami w tle

Kolizja z wojskową ciężarówkami z promilami w tle

Co jakiś czas docierają do nas informacje, że w zdarzeniu drogowym brała udział wojskowa ciężarówka. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że obecnie po naszych drogach jeździ zdecydowanie więcej pojazdów militarnych niż kiedyś, więc i prawdopodobieństwo, że będą one uczestniczyć w tego typu sytuacjach automatycznie wrosło.  

Bardzo często w takich przypadkach pojawiają się pytania, czy aby na pewno wojskowi kierowcy mają odpowiednie przygotowanie i doświadczanie, by prowadzić ciężarówki. Tych wątpliwości było sporo choćby w kilku przypadkach, do których doszło na Podlasiu, gdzie pojazdy na swej drodze spotkały żubry.

Tym razem jednak sytuacja wyglądała zgoła inaczej.  Na S3 w okolicach Świebodzina w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doszło do zderzenia się pojazdu osobowego z wojskowym pojazdem ciężarowym. Kierowca ciężarówki wyczuł od kobiety silną woń alkoholu i wezwał na miejsce policję. Badanie potwierdziło jego przypuszczenia, bo kierująca miał ponad 3,2 promila alkoholu.

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kara grzywny, obowiązek wpłaty 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: Policja

Sprawdź także