NADZWYCZAJNA SYTUACJA – NADZWYCZAJNA KONFERENCJA

NADZWYCZAJNA SYTUACJA – NADZWYCZAJNA KONFERENCJA

Z inicjatywy lokalnych przewoźników i touroperatorów Krakowska Izba Turystyki w trybie pilnym 23 marca br. zorganizowała e-Konferencję Turystyczno-Transportową. Spotkanie było dostępne on-line na stronie wydarzenia oraz przez fanpage KIT.

Na pytania odpowiadał Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki, a wspierał go Rafał Szlachta, dyrektor Departamentu Turystki w Ministerstwie Rozwoju.

e-konferencja była doskonałą okazją, by zainteresowani, czyli osoby działające w branży turystycznej mogli wyrazić swoją opinię i dodać postulaty do mającej wejść w życie specustawy, która ma przynieść pomoc dla touroperatorów i dać im oddech finansowy. Choć, jak szybko się okazało, nie będzie to prosta sprawa, bo epidemia koronawirusa położyła branżę turystyczną na przysłowiowe łopatki.

Wszyscy byli zgodni co do jednego, że pomoc ze strony państwa powinna być natychmiastowa, bo w przeciwnym wypadku, rodzimy przedsiębiorcy w sytuacji, gdy ta wróci do normy nie będą konkurencyjni w Europie. Obecnie polskie firmy mają wyrobioną markę i dlatego też, to najczęściej z ich usług korzystali turyści odwiedzający Europę. Ale w momencie, gdy część firm zbankrutuje, a część pozwalnia swych doświadczonych pracowników, nie będzie możliwości by z dnia na dzień zacząć świadczyć usługi na dotychczasowym, wysokim poziomie.

Sprawdź także