PORADY TRUCKERÓW – OBSŁUGA AGREGATU (1)

PORADY TRUCKERÓW – OBSŁUGA AGREGATU (1)

Aby włączyć/wyłączyć agregat należy przesunąć w górę/dół przełącznik do pozycji 1/0. Znajduje się on zawsze w prawym dolnym rogu panelu.
By ustawić wymaganą temperaturę korzystamy z przycisków ze strzałkami góra/dół. Znajdują się one pod wyświetlaczem. Wybraną przez nas temperaturę zatwierdzamy poprzez przycisk ze znakiem równości „=”.
Już podczas ustawiania temperatury agregat się włączy i jeśli temperatura ustawiona wcześniej była dużo wyższa/niższa od tej, która ustawiamy nastąpi wyłączenie silnika. Jest to w zupełności normalne i nie należy się z tego powodu stresować. Spokojnie ustawiamy taką temperaturę jaka nam odpowiada. Po zatwierdzeniu przyciskiem „=” nastąpi włączenie silnika.
Mamy dwa style pracy agregatu:
Start-Stop/Automatic gdzie po wychłodzeniu przestrzeni ładunkowej agregat wyłączy pracę silnika i załączy ponownie po podniesieniu/spadnięciu temperatury.

Przykład: temperatura ustawiona na -21 przy pracy na Start-Stop agregat wychładza naczepę do poziomu -22 i załącza się w momencie, gdy temperatura podniesie się do -18. Dlatego, jeśli ładunek, który przewozimy ma wpisaną w CMR np. -21 należy ustawić agregat na -24, by temperatura nie spadała poniżej określonej wartości. Analogicznie, jeśli temperatura ma być w przedziale +10/+20 ustawiamy na +15. W przypadku owoców/warzyw, jeśli w CMR mamy zakres +5/+8 ustawiamy na +6, aby nie przekroczyć +8.

Loot/Ciągły oznacza, że temperatura musi być utrzymana w danej wysokości. Najczęściej ustawia się temperaturę taką jaka jest zapisana w CMR bądź podana przez klienta/spedycje. W przypadku warzyw liściastych jak sałata ważne jest, aby temperatura była stała, gdyż wahanie temperatury może spowodować jej zwiędnięcie.

Sprawdź także